Yüksek Kapasiteli Çift Kanat Döner Kapılar / DUOTOUR

Aynen Tournex modelinde olduğu gibi Boon Edam Duotour modeli de yüksek kapasiteli bir döner kapı modelidir. Normal kullanma şekli çift kanatlı döner kapı özelliğindedir. İhtiyaç olması halinde kumanda panelinden fotoselli kapı modunun seçilmesi halinde dönen kanatlar kapı aksında sabitlenerek ortasında bulunan otomatik kayar kapıyı kullanımınıza sunmaktadır. Ortasının kayar kapı olarak tercih edilmesi opsiyoneldir. 90 derece panik açılır olarak tercih edilmesi de imkanlar dahilindedir.

Ø 3600 – 4200 – 4800 – 5400mm

Boon Edam mühendisliğinin henüz 1900’lü yılların başında tasarladığı Duotour çift kanatlı döner kapı modeli size bir döner kapıdan fazlasını sunmak için tasarlanmıştır. Fotoselli kayar kapıların veya dairesel açılır standart kapıların sağladığı serbest geçiş genişliklerini bir döner kapıdan elde etmek için ,olağanüstü büyük çaplara çıkılması gerekecektir. Fakat bu kapılardan birini alıp bir döner kapıyla birleştirebilecek olsaydınız, devasa ölçülere çıkmadan da bir döner kapıdan istediğiniz serbest geçişi elde edebilirdiniz.

Duotour modeli çift kanatlı döner kapılar işte böyle bir gereksinimden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Döner kapı modunda kullanılırken iç ve dış havayı birbirinden ayırarak yalıtım görevini yerine getirmektedir. Kayar kapı veya dairesel açılır kanatlı kapı konumundaysa döner kapının ortasından oldukça hacimli eşyaların hatta otomobillerin dahi geçmesine elverişli hale gelebilmektedir.

Bu harikulade özelliklerin bir araya getirilmiş olması Duotour’u her tür binanın girişi için kullanılabilecek en işlevsel döner kapı haline getirmektedir. Ancak Boon Edam mühendisleri bu eşsiz özellikleri bir araya getirmekle yetinmemiş Duotour’un kanat uçlarında bulunan yayları vitrin haline getirerek bu olağanüstü tasarıma son derece şık ve yararlı bir özellik daha kazandırmışlar.

ikeaizmir
Foto030180917172631.JPG_1901257_buyuk