Personel Devam Kontrol (PDKS) & Kartlı Geçiş Sistemleri

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS)

Access-Control

Personel devam kontrol sistemi yazılımları yapısal olarak amacı, bir işletme de çalışan personellerin gün içerisinde çalışmış oldukları toplam süreyi ve maaşlarını hesaplamasının bütünüdür. Personel devam kontrol sistemleri aynı zamanda çalışan personelin maaşlarının kaydını da tutar. PDKS yazılımları bütün işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Personel takip sistemi yazılımlarında hedeflenen ise, geliri en yüksek düzeye taşımak, gereksiz harcamaları ve zaman kaybını minimuma indirmektir.
Yazılım maaş bilgilerini ortaya çıkarabilir, oluşturabilir ve koruyabilir. Oluşturulan personel maaş bilgileri kolaylıkla çıktısı alınarak belge haline getirilebilir.

Personel takip sistemi yazılımları, personellerin devam kontrol işlevini fazlasıyla yerine getirecek kapasite de tasarlanmıştır. İşletmenizin isteklerine uygun çözümler üretmeyi hedefleyen yapımız, farklı istekler doğrultusunda değiştirilebilir ve özelleştirilebilir yapısıyla kullanıcılara özel bir deneyim sunar.

Access Kontrol / Geçiş Kontrol Sistemi

access-control-picture-1

Geçiş Kontrol Sistemleri kişi veya topluluğun, bir yere girişlerini kontrol etmek ve sınırlandırmak için kullanılan sistemlerdir. Geçiş Kontrol Sistemlerinde genelde geçiş kontrol noktası turnikeler, kapılar, asansörler, otoparklar veya girişin sınırlandırıldığı yerler olabilmektedir. Geçiş Kontrol Sistemleri yaygın olarak şirketlerin ve ofislerin girişlerinde ve çıkışlarında kullanılmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri gittikçe daha fazla kullanım alanı ve talep gören birer sistem olmaktadır. Gerek özel gerekse kamu kuruluşları çalışma yeri güvenliğini sağlamanın, personelin ve müşterinin sağladığı dataları korumanın ne denli önemli olduğu üzerine hemfikirdir.

Geçiş Kontrol Sistemlerinden hangi sistemin tercih edilmesi gerektiği ihtiyaçlara özgü olmalıdır. Şirketin yapısı, giriş yapacak personel ve ziyaretçi sayısı göz önünde tutulmalıdır. Geçiş kontrol sistemlerinde en önemli olan şey hız, problemsiz sistem, raporlama ve geçiş kolaylığıdır.

Parmak İzli / Şifreli / Kartlı Geçiş Sistemi

Salim Semi Looks through the Philips Retna scanner. (Note: Red light enhanced for illustratration)

Kartlı geçiş sistemleri, basitçe, kişilere verdiğiniz bir kart ve bu kartı okuyarak  ilgili kapı/bariyer/turnikenin açılmasını/kapanmasını sağlayan bir okuyucu sistemidir.

Kartlı geçiş sistemlerinde, kişinin okuttuğu kart neticesinde bir kapı, bariyer, turnike vb. otomatik olarak açtırılabilir.

Kartlı geçiş sistemleri vasıtasıyla belirli bir mahale giriş ve çıkışlar kontrol altına alınabilir. Gizli bölümlere yetkisiz kişilerin girişlerinin önüne geçilebilir.

Günümüzde kartlı geçiş Kontrol sistemlerinde çok farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemi Proximity diye tabir edilen, içerisinde elektronik olarak bir kimlik bilgisi barındıran kartlarla yapılabileceği gibi daha profesyonel çözümler olan biyometrik sistemlerle de geçiş kontrolü sağlanabilmektedir.(Parmak İzi Tanıma Sistemleri,İris ve Retina Tanıma Sistemleri,Yüz Tanıma Sistemleri)